O PRACOWNI

Małgorzata Kurczyńska

Myśl, która była wyrazem wewnętrznego pragnienia sprawiła, że jako architekt przeprojektowałam swoje dotychczasowe życie z pracy w biurze na  doświadczenie bardzo wymagających mebli. Ta gorąca myśl sprawiła, że dwa miesiące później praktykując w pewnej krakowskiej pracowni, oczy mi błyszczały chociaż twarz skrywał brud i kurz starych przedmiotów. Po kilku latach nauki postanowiłam postawić na siebie i otworzyłam pracownie. Dziś wspólnie z mężem tworzymy emocje naszej pracy, motywując się i  rozwijając coraz mocniej   czego wyrazem  jest nasz udział w wykładach  w roli prelegenta na konferencjach naukowych,  wystąpieniach  branżowych czy  zagranicze wyjazdy  na zaproszenie wybitnych pracowni konserwacji markieterii Boulle. Cały czas rozszerzamy nasze umiejętności jednocześnie czując, że w tej tematyce jeszcze wiele jest do zrobienia.

W swojej pracy staramy się dociekać prawdziwej tożsamości przedmiotu. Niedoskonałości nabyte z czasem to opowieść tworzona detalem, dlatego tak ważne jest jego zachowanie. Cały proces ``odczytywania`` stanowi o istocie naszej pracy. Bez uwzględnienia historii odnawianej rzeczy nie jest możliwe zbliżenie się do wiekowego charakteru przedmiotu. ``

Zapraszam do zapoznania się z portfolio, a także do śledzenia instagrama oraz profilu na facebook`u gdzie staram się na bieżąco przekazywać fotorelację z postępu prac.