O PRACOWNI

Małgorzata Kurczyńska

 Architekt, która zamieniła pracę przy komputerze na towarzystwo zakurzonych i wymagających starych przedmiotów. Jako mama niespełna trzylatka gdy nie odgruzowuje mieszkania pełnego zabawek i hucznej enegrii syna , to przebywa w swojej pracowni, w której oddaje się bez reszty przywracaniu życia i wartości wiekowym przedmiotom. Dzięki zdobytemu doświedczeniu konserwatorskiemu i stolarskiemu podczas kilkuletniej pracy w innych pracowniach, zdecydowanie podejmuje się trudnym i niekiedy karkołomnym wyzwaniom na rzecz przyrwacania danego charakteru odnawianego przedmiotu.

W swojej pracy staram się dociekać prawdziwej tożsamości przedmiotu. Niedoskonałości nabyte z czasem to opowieść tworzona detalem, dlatego tak ważne jest jego zachowanie. Cały proces ``odczytywania`` stanowi o istocie mojej pracy. Bez uwzględnienia historii odnawianej rzeczy nie jest możliwe zbliżenie się do wiekowego charakteru przedmiotu. ``

Zapraszam do zapoznania się z portfolio, a także do śledzenia instagrama oraz profilu na facebook`u gdzie staram się na bieżąco przekazywać fotorelację z postępu prac.