O PRACOWNI

Małgorzata Kurczyńska

Myśl, która była wyrazem wewnętrznego pragnienia sprawiła, że jako architekt przeprojektowałam swoje dotychczasowe życie z pracy w biurze na  doświadczenie bardzo wymagających mebli. Ta gorąca myśl sprawiła, że dwa miesiące później praktykując w pewnej krakowskiej pracowni, oczy mi błyszczały chociaż twarz skrywał brud i kurz starych przedmiotów. Po kilku latach nauki postanowiłam postawić na siebie i otworzyłam pracownie. Dziś wspólnie z mężem tworzymy emocje naszej pracy, motywując się i  rozwijając coraz mocniej   czego wyrazem  jest nasz udział w wykładach  w roli prelegenta na konferencjach naukowych,  wystąpieniach  branżowych czy  zagraniczne wyjazdy  na zaproszenie wybitnych pracowni konserwacji markieterii Boulle. Możliwość  indywidualnego szkolenia  w pracowni światowej sławy konserwator markieterii Boulle Irmeli Bredenstein rozszerzyło  wachlarz umiejętności jakie ma w swoim zakresie pracownia MK ART. Dziś po wielu latach prowadzenia pracowni wiem z całą mocą, że wiedza ta ciągle ewoluuje, nie zamyka się w ramach zdobytych dyplomów czy doświadczenia pracowni. To ludzie, wymiana doświadczania i nie rzadko wspólne działania tworzą podwaliny pod nowe rozwiązania.

W swojej pracy staramy się dociekać prawdziwej tożsamości przedmiotu. Niedoskonałości nabyte z czasem to opowieść tworzona detalem, dlatego tak ważne jest jego zachowanie. Cały proces ``odczytywania`` stanowi o istocie naszej pracy. Bez uwzględnienia historii odnawianej rzeczy nie jest możliwe zbliżenie się do wiekowego charakteru przedmiotu. ``

Zapraszam do zapoznania się z portfolio, a także do śledzenia instagrama oraz profilu na facebook`u gdzie staram się na bieżąco przekazywać fotorelację z postępu prac.